Sosyal sorumluluk projeleri, kişinin gerek duygusal anlamda gelişimi, gerekse daha küçük yaşlardan itibaren empati kurmayı öğrenmesi adına, eğitimin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.
 
Sosyal sorumluluk projeleri ile, Özel İstanbul Koleji Anaokulu öğrencileri, yardıma muhtaç kişilere yardım etme, ellerindeki imkanları, bunlara sahip olamayan çocuklarla da paylaşma ve kendilerini zor durumda yaşayan insanların yerine koyma gibi konu başlıklarında gelişme ve farkındalık sahibi olma noktasına gelirler.

Bahsettiğimiz bu amaç doğrultusunda, Özel İstanbul Koleji anasınıfında, birbirinden farklı konu başlıklarında proje çalışmaları düzenli bir şekilde yürütülür.
 
LÖSEV gibi bazı kurumlara geliri aktarılmak üzere gerçekleştirilen “ Kek-Sat” etkinliği, ulusal günlerle ilgili öğrencileri bilinçlendirme amaçlı gerçekleştirilen projeler, dönemsel olarak yürütülen yardım kampanyaları bu projelerden birkaçıdır.
 
Öğrencilerin bizzat katkı sağladıkları ve kendi emeklerini ortaya koydukları bı projeler sonucunda toplanan yardımlar, seçilen kurumlara aktarılır ve bu bağlamda da, toplumsal sosyal sorumluluk adına öğrencilere farklı bir bilinç aşılanmış olunur.

Back to top