Özel İstanbul Koleji Anaokulu, öğrencilerin yaş grubuna göre düzenlenmiş bahçesi, sanat ve müzik atölyeleri, çok amaçlı salonu, bilişim teknolojileri laboratuarı, kütüphanesi ve yemekhanesi ile, tamamiyle anaokulu öğrencilerinin kullanımına uygun şekilde dizayn edilmiştir.

Ayrıca Darüşşafaka Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzme dersleri ve Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisleri’nde de tenis dersleri düzenli bir şekilde verilmektedir.

Anaokulumuzda, derslerin işleyiş aşamasında, genellikle iki öğretmen, hatta bazı durumlarda üç öğretmenin yer aldığı bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Şöyle ki, çeşitliliği fazla olan branş dersleri ile birlikte, öğrenciler hem o dersin uzmanı olan branş öğretmeni, hem de günün tamamını birlikte geçirdikleri anasınıfı öğretmenleri ile aynı zamanda sınıfta yer alırlar.

Ayrıca, öğrenciler farklı dersler için de okul içerisindeki farklı mekanları (sanat ve müzik atölyeleri, bilişim teknolojileri laboratuarı, çok amaçlı salon gibi) etkin bir şekilde kullanırlar.

Butik eğitim anlayışı içerisinde, okul içerisindeki mekanların akılcı kullanımı prensibi içerisinde, tüm anaokulu öğrencilerimizin, her türlü fiziksel olanaktan maksimum seviyede yararlanması sağlanır.

Back to top