Özel İstanbul Koleji anasınıfında, çocuklarımıza sevgi dili kullanan profesyonel bir kadro eğitim vermektedir. Her biri branşının uzmanı olan öğretmenlerle ufak yaşlarda çalışmaya başlayan öğrencilerimiz çok sağlam bir altyapı ile bir üst öğretim hayatlarına hazırlanmaktadırlar. Anasınıflarımızda , sınıf ortamında daime çift öğretmen bulunur. Tümü üniversite mezunu öğretmenlerimizden oluşan kadromuzda, farklı milletlerden olan öğretmenlerimizle de branş derslerinde birlikte olan öğrencilerimiz, çok kültürlü bir ortama küçük yaşlarında aşina olmaktadırlar.

Okulumuzda öğretmen, bilgi verici değil, çocuğun yanında yardımcı konumundadır. Asıl görevi; öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde dinlemek, incelemek, soru sormak, grubu yönlendirmek, düşünmeyi teşvik etmektir.

Çağımızda nitelikli ve iyi bir öğretmenden beklenen, çocuklarını kendine güvenen, üretken, katılımcı, meraklı ve araştırmacı bireyler olarak yetiştirmesidir ve Özel İstanbul Koleji öğretmen kadrosu bu profesyonelliğin bilincinde olan bir kadrodur. Bu mevcut kadronun anasınıfımıza eğitim vermesi de anasınıfı öğrencilerimiz için büyük bir kazançtır.

Halil Doğru
Okul Müdürü

1964 yılında doğan DOĞRU, liseyi birincilikle bitirdikten sonra, ODTÜ Matematik bölümünden mezun olmuştur. İstanbul'daki bir çok önde gelen özel ve devlet okullarında 13 yıl matematik öğretmenliği ve idarecilik yapmıştır. 1998 yılında University of Pennsylvania da alanındaki çalışmalarını sürdürmüştür. 2014 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji'nde okul müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Yelda ORÇAN
Müdür Yardımcısı ve Rehberlik Koordinatörü
Yelda Orçan 1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında Avusturya Lisesi’nden mezun oldu. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Lisans ve 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde Yüksek Lisans derecelerini tamamladı. 1995 yılından itibaren Danışmanlık ve Eğitim alanlarında çeşitli özel kurumlarda çalıştı. 2010 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji’nde Okul Psikoloğu olarak çalışmaktadır.
 

 

           
  Bahar Uncu
Uzman Pedagog
Bahar Uncu, 1985 yılında Avusturya’ da doğdu. Lise eğitimini Avusturya Yüksek Ticaret Akademisinde tamamladıktan sonra Salzburg Üniversitesi Pedagog Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesini tamamlarken, öğretmenlik kariyerini 2015 yılında başlamıştır. Bahar Uncu, son 2 yılı aşkın süreyle Avusturya’ da öğretmenlik kariyerini sürdürmüştür. Bahar Uncu, Özel İstanbul Koleji’inde Uzman Pedagog olarak görev almaktadır.

Cahide KURU
Okul Psikoloğu

Cahide KURU, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamlayan Cahide KURU, Özel İstanbul Koleji’nde Psikolog olarak görev almaktadır.

 

 

           
  Yollanda KARAMAHMUTOĞLU Sınıf Öğretmeni
..........

Çiğdem KACAR
Sınıf Öğretmeni

Çiğdem Kaçar, 1992 yılında Konya ‘da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul’da belli bir süre özel anaokullarında çalışmıştır. Çiğdem Kaçar, Özel İstanbul Koleji’nde Anasınıfı Yardımcı Öğretmeni olarak görev almaktadır.

 

  Ella GILEVA
Sınıf Öğretmeni

..................
           

Canan Örker
Sınıf Öğretmeni

Canan Örker, 1987 yılında Avustralya’da doğdu ve orada büyüdü. Sidney Macquarie Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Canan Örker, 2010 yılından itibaren, Özel İstanbul Koleji Anaokulu bünyesinde çalışmaktadır.

Hakan Sağlam
Beden Eğitimi Öğretmeni

Anaokulumuzda Beden Eğitimi öğretmeni olarak çalışan Hakan Sağlam, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden 2011 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında başladığı Fitness eğitmenliğine halen devam etmekte ve Türkiye Su Sporları Federasyonu’nda Yüzme Eğitmenliği de yapmaktadır. 2014 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji anaokulu bünyesinde çalışmaktadır.
Sedef Akasal
Görsel Sanatlar Öğretmeni

Görsel Sanatlar Teknoloji ve Tasarım öğretmenimiz Sedef Aksakal, 1979 yılında Balıkesir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Comenius Projesi dahilinde İtalya’da da çalışmalar yürüten Sedef Aksakal, 2010 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji Anaokulu bünyesinde çalışmaktadır
       
 

Ezgi EYÜBOĞLU
Müzik Öğretmeni

1987 yılında Trabzon'da doğdu. 2005 yılında Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera bölümünde üniversite eğitimine başladı. İki yıllık opera eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümüne başlayarak, 2014 yılında lisans eğitimini tamamladı. Çeşitli projelerde yer alan Ezgi Eyüboğlu, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde pedagojik formasyon sertifikasını aldı. Akademik kariyerine devam ederken ilk solo albümünü hazırlayarak, 2017 yılının nisan ayında Sony Music Türkiye etiketiyle 'Naçizane' isimli albümünü çıkardı. Öğretmenimiz, profesyonel müzik hayatına devam etmektedir.

Berna Abacı
Dans Öğretmeni

Anaokulu dans öğretmeni Berna Abacı Orta, lise, lisans ve yüksek lisans eğitimini, İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde tamamladı.Yurtiçi ve yurtdışı birçok turneye, seminerlere ve kurslara katıldı. AKM’de de uzun yıllar birçok temsilde balerin olarak görev alan Berna Abacı, 2011 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji bünyesinde çalışmaktadır.

Özkan Aksu
Drama Öğretmeni

Anaokulumuzda drama öğretmenliği yapan Özkan Aksu, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren Özkan Aksu, 1987 yılından beri oyunculuk, yönetmen yardımcılığı ve yönetmenlik yapmaktadır. Çeşitli dizilerde ve Ferhan Şensoy – Ortaoyuncular tiyatro grubunda yer almıştır. Özkan Aksu, 2006 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji Anaokulu bünyesinde çalışmaktadır.

           

Ahmet Saykan
Satranç Öğretmeni

Satranç öğretmani Ahmet Saykan 1983 doğumlu.10 yaşından beri satranç ile ilgilenen saykan, 2007 den beri antronörlük yapmaktadır. Çalıştığı okullarda hem bireysel, hemde takım olarak bir çok barşarıları vardır.

2015 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji Anaokulu bünyesinde çalışmaktadır.
Chieko ADACHI
Japon Sanatları ve Origami

Anaokulumuzda origami dersi öğretmeni olan Chieko Adachi, Japonya’da İç Mimarlık konusunda üniversite eğitimi aldı. 1993 yılında Türkiye’ye gelen Chieko, Y.T.Ü. ‘de Geleneksel Türk Evleri konu başlığında çalışmalar yaptı. 2007 yılından beri origami çalışmalarına ağırlık veren Chieko Adachi, 2012 yılından itibaren Özel İstanbul Koleji Anaokulu bünyesinde çalışmaktadır.
 

 

           
Back to top