Özel İstanbul Koleji Anaokulu’nun servis ağı geniş olup İstanbul’da tüm lokasyonlara bu hizmet verilebilinmekedir. Kullanılan servislerde öğrencilerin uymaları gereken kurallar şu şekilde sıralanır :
Servis araçlarında geçen süre okulun devamı niteliğinde olup, öğrencilerin serviste de okul kurallarına uymaları beklenmektedir. Servis aracı içinde kurallara uymayan ve uyarılara duyarsız kalıp olumsuz davranmayı seçmekte ısrar eden öğrencilerin bu davranışı ile ilgili olarak, hostesler okul idaresine bilgi verirler.

Tüm uyarılara ve ailesinin de bilgilendirilmesine rağmen serviste kurallara uymamayı sürdüren öğrenciye, Okul Yöneticilerinin kararıyla kısa süreli servis mahrumiyeti yaptırımı uygulanacaktır.
Öğrencilerin serviste emniyet kemeri takmaları kendi güvenlikleri ve can emniyetleri için gereklidir. Emniyet kemeri takma alışkanlığı kazanmamış öğrenciler, hostesler tarafından uyarılacak, uyarılar sonucu davranışlarını düzeltmeyen öğrencinin ailesi bilgilendirilecek ve öğrencinin olumsuz davranışının değiştirilmesi sağlanacaktır.

Okula ulaşımı servis araçlarıyla sağlanan öğrenciler sabahları, kendilerine bildirilen saatte servise binecekleri noktada hazır olmakla yükümlüdürler. Diğer öğrencilerin mağduriyetine neden olmamak için bu kurala tüm velilerin olağanüstü dikkatle uyması çok önemlidir.

Okul bitiminde öğrenci servisleri son ders saatinden 10 dakika sonra hareket edeceklerdir.

Servisi kaçıran öğrenci ailesi haberdar edilerek ulaşımının sağlanması istenecektir.

Zorunlu hallerde farklı servis aracı kullanması söz konusu olan öğrencilerimizin velileri, servis değişikliğine izin verdiğine dair belgeyi Sn. Gönül ÖZDEMİR’e fax ile yollamalıdır. Fax imkanı olmayan veliler izin dilekçesini öğrenciyle ulaştırabilirler. Kullanmak istedikleri serviste yer var ise servis görevlileri tarafından gerekli düzenleme yapılır ve veli bilgilendirilir.
 
•    Yazılı veli izni olmadan öğrencinin servis değişikliğine yada başka araçla okuldan ayrılmasına kesinlikle izin verilmez.
 
•    Okuldan velisi tarafından alınan öğrencinin velisi mutlaka servis görevlilerini bilgilendirmelidir.
 
•    Okula şu veya bu nedenle gelmeyen öğrenci velisi servis hosteslerinden yada şoföründen, okuldan eve ödev getirmesini talep etmemelidir. Bu konudaki isteklerinizi Sn Okul Müdürümüzle paylaşabilirsiniz. Öğrencinin okula gelmediği gün sayısı 3’ü aştığında velinin isteği ile öğrencinin ödevleri okul yöneticileri tarafından servis aracılığı ile gönderilebilir.
 
•    Öğrenciyi okula özel araçlarını kullanarak getiren ya da gönderen velilerimizin, öğrencinin en geç 08:45’de okulda olmasını sağlaması gerekmektedir.
 
•    Öğrenciler okul sonrasında (16:00-17:30) okul sonrası etkinliklere veya ek ders çalışmalarına kalacaklarsa haftalık programı dahilinde servis şöförünü bilgilendirmeleri gerekmektedir.
 
•    Servis işleyişiyle ilgili her türlü probleminizi idari işler sorumlusu Sn. Zennure SARIKAYA’ya iletebilirsiniz.

Back to top